Skip to main content

You are here

استان قزوین رتبه هفتم پرداخت تسهیلات به واحدهای متاثر در بحث اصلاح نظام یارانه ای کشور را کسب کرد/ ۷۸۵۰ نفر از تسهیلات سفر رئیس جمهور به استان قزوین بهره مند شدند/ ۷۳ هزار میلیارد تومان  تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی پرداخت شده است/ ۴۵۳۴  فقره تسهیلا

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

31 August, 2022 - 23:18 -- کارشناس۲
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین؛

استان قزوین رتبه هفتم پرداخت تسهیلات به واحدهای متاثر در بحث اصلاح نظام یارانه ای کشور را کسب کرد/ ۷۸۵۰ نفر از تسهیلات سفر رئیس جمهور به استان قزوین بهره مند شدند/ ۷۳ هزار میلیارد تومان  تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی پرداخت شده است/ ۴۵۳۴  فقره تسهیلا

#دولت_مردم سعید زین آبادی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین از #دولت_مردم و برخی اقدامات این اداره کل می گوید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سعید زین آبادی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به اقدامات این دفتر اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم این دفتر در دولت سیزدهم، اهداء تسهیلات به واحد های متاثر از طرح اصلاح نظام یارانه ای کشور بود که خوشبختانه در استان قزوین با تلاش های فراوان یک اتفاق نادر در حوزه دامداران و مرغ داران رقم خورده است. 

وی افزود: در حال حاضر بنا بر آخرین گزارش عملکرد در سامانه بانک کشاورزی، استان قزوین در رتبه هفتم پرداخت تسهیلات به مرغداران و دامداران متاثر در بحث اصلاح نظام یارانه ای کشور قرار گرفته است که ۲ هزار و ۲۷۰ واحد تولیدی با مبلغی معادل ۳۴۰ میلیارد تومان از این تسهیلات بهره مند شده اند.

زین آبادی گفت: یکی دیگر از اتفاقاتی که دولت در سال جاری و به ویژه در ماه های گذشته نسبت به آن برنامه ریزی کرد، تشدید بازدید ها و نظارت بر بازار بود که این موضوع زمینه ساز ثبات در بازار شده است و برای تحقق آن تمامی دستگاه های نظارتی مشارکت داشته اند. 

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با تشریح تعداد این بازدیدها اضافه کرد: ۹ هزار و ۲۵۷  بازدید و نظارت در حوزه بازار از ابتدای سال جاری و در طول مدت زمان اجرای طرح اصلاح نظام یارانه ای صورت گرفته است که با توجه به این بازدیدها، تخلفات بالغ بر ۸۵۴ واحد صنفی ثبت و  به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شده اند. 

وی اظهار داشت: یکی دیگر از رویدادها که همزمان با سفر رئیس جمهور به استان قزوین صورت گرفته است، اعطای تسهیلات سفر در ۲ قالب مختلف بود که در بخش اول، تسهیلات تا سقف ۱۵ میلیون تومان به عموم مردم و متقاضیان که در سامانه سامد ثبت شده بودند، تعلق گرفت.

زین آبادی گفت: خوشبختانه با همت مسئولان ذیربط در حوزه پرداخت تسهیلات ظرف مدت ۴۵ روز، ۸۰ درصد این اعتبارات پرداخت شد که از این میزان،  بالغ بر هفت هزار و ۸۵۰ نفر در مرحله اول از این تسهیلات بهره مند شده اند و باقی مانده افراد هم پس از ابلاغ ملی پرداخت خواهد شد. 

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین افزود: یکی دیگر از تسهیلاتی که در این سفر شامل استان قزوین شد و قابل توجه هم بود، اعطای تسهیلات به ۱۵۴ طرح اقتصادی می باشد  که ۱۱۷ طرح در بخش صنعت، ۱۳ طرح در بخش کشاورزی  و ۲۴ طرح در بخش گردشگری و خدمات مورد استفاده قرار گرفته است. 

وی اضافه کرد: این تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی  شده که بخشی از آن برای ادامه طرح های اولویت دار،  بخشی از آن به پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا و بخشی دیگر برای حمایت از سرمایه در گردش بودند که خوشبختانه تا به امروز مقدار قابل توجهی از آنها تحقق پیدا کرده است.

زین آبادی اظهار داشت: یکی از رویکرد ها و جهت گیری هایی که در حوزه اقتصادی در سال جاری  رقم خورده است،  بحث هدایت منابع شبکه های بانکی به طرح های اولویت دار با ظرفیت بالا بود که با هدایت و راهبری شخص استاندار خوشبخاته شبکه بانکی امسال در مدت سه ماه گذشته مبلغی بالغ بر ۷۳ هزار میلیارد تومان  تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی در بخش بازرگانی، خدمات، کشاورزی و صنعت  اعطا کرده است و  این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ این رقم بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد بود که این نشان از یک جهش خوب و مثبت در عملکرد دارد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: یکی دیگر از اتفاقات مثبت که با توجه به تاکید رییس جمهور در حوزه ازدواج و فرزند آوری عملیاتی شد اعطای تسهیلات ازدواج بود که در چهار ماهه ابتدای سال چیزی  بالغ بر چهار هزار و ۵۳۴  فقره تسهیلات با اعتبار ۴۲۳ میلیارد تومان به زوجین پرداخت شده که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: در حوزه صادرات شاهد رشد ۳۵ درصدی صادرات بوده ایم  که در مقایسه با سال گذشته در بازه زمانی چهار ماه نخست سال از ۲۳۰ میلیارد تومان به نزدیک ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که این مهم نشان از پویایی و فعال بودن بنگاه های اقتصادی با رویکرد صادرات محور دارد.

زین آبادی اضافه کرد: در حوزه اشتغال، در سه ماه نخست امسال نرخ بیکاری در استان قزوین ۸.۳ دهم درصد بود که در مقایسه با میانگین کشوری ۹ دهم  پایین تر است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: یکی از آمارهایی که نشان از افزایش اشتغال  و پایین آمدن نرخ بیکاری دارد تعداد بیمه شدگان اصلی و اجباری در استان است که این آمار در خصوص بیمه شدگان اجباری در سه ماهه سال جاری بالغ بر ۱۷۸ هزار و ۵۵۱ بیمه شده بوده است در حالی که در سال گذشته این تعداد کمتر از ۱۷۲ هزار نفر بوده است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین در ادامه به رشد نمودار سرمایه گذاری در استان اشاره نمود و افزود : رشد سرمایه گذاری در چهار ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از ۷۲ درصد بوده است.

وی ادامه داد: اعتبار سرمایه گذاری درسه ماهه ابتدای سال عددی بالغ بر ۱۲ هزار و ۷۰۲ میلیارد تومان می باشد که در سال گذشته این عدد ۷ هزار و ۴۰۱ میلیارد بوده است و این امر نشان از توجه مقام عالی استان و تلاش های تیم اقتصادی در حوزه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری دارد.

وی در پایان در خصوص واحد های تولیدی گفت: بازدیدهای میدانی از واحد های تولیدی در حال انجام است که تاکنون در جهت رفع مشکلات این واحد در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ۲۱۶ واحد تولیدی در بخش صنعت،کشاورزی و خدمات مورد حمایت قرار گرفته است.

#هفته_دولت_گرامی_باد